Wybór konkretnych pieluszek jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od podatności malucha na alergie, czy też wrażliwość skóry. Najlepiej jest wybierać pieluszki typu pampers producentów, którzy dbają o środowisko i wszystko, co z nim związane Nie stosując drażniących substancji i tworząc swoje produkty zgodnie z podejściem typowego ekologa, starają się dać dziecku to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo, zdrowie i komfort.

Dlaczego dobrze jest używać pieluszek jednorazowych?

Korzystanie z pieluch wielokrotnego użytku jest oczywiście dobre dla naszej planety, jednakże jest to rozwiązanie dla rodziców cierpliwych i z odpowiednim czasem do zadbania o te środki czystości. Ponadto nie są one tak pojemne i szczelne, jak większość pieluch jednorazowych, dlatego czasami mogą przeciekać. Pieluchy jednorazowego użytku są pod wieloma względami po prostu wygodniejsze, a codzienny pośpiech dzisiejszych czasów pokazuje nam, jak bardzo liczy się wygoda i czas wykonywania wszystkich najważniejszych czynności.

Pampers to przede wszystkim produkt:

– chłonny,

– szczelny,

– bezpieczny dla skóry,

– higieniczny,

– wygodny,

– łatwy i szybki w użytkowaniu.

Trudno nie zgodzić się więc, że jest to produkt dzisiejszych czasów i mało kto chciałby z niego rezygnować.

Jak używać pampersów?

Pampersy to produkty jednorazowe, a więc po użyciu każdej sztuki należy ją zdjąć z dziecka i zutylizować. Pampersy to wygodny sposób na zadbanie o dziecko. Wystarczy otworzyć pieluszkę i położyć ją stroną wewnętrzną do góry, następnie ułożyć malucha na odpowiedniej wysokości i zapiąć pampersa w miejscach z rzepkami. To naprawdę proste!

Jeżeli dziecko jest wyjątkowo aktywne i ciężko je utrzymać w miejscu, warto zastanowić się nad skorzystanie z pantsów. To rodzaj pampersów, które przybrały formę majtek. Zakłada się je, wsuwając przez nogi, a zdejmuje dzięki rozerwaniu szwu na boku.